TAG Heuer Connected Calibre E4 Porsche Edition
Med overlappende fokusområder innen racing – og hver sine Carrera i kolleksjonen – var et offisielt samarbeid mellom klokkeprodusenten TAG Heuer og bilprodusenten Porsche nærmest uunngåelig. Det har siden i fjor resultert i flere spesialmodeller, og nå står også smartklokken TAG Heuer Connected for tur.
Sportskolleksjonen Carrera har vært det åpenbare valget for tidligere samarbeid mellom aktørene, og både under den digitale 2021-utgaven og årets fysiske Watches & Wonders-messe, så vi ulike tolkninger bli presentert. Det ga god appell i markedet, med en god blanding av sporty og elegant.
Inspirert av Taycan
For de som foretrekker et digitalt armbåndsur, fullt av nyttige funksjoner, har nå tiden kommet om man har et bankende hjerte for Porsche. Med selskapets nyeste maskinvare på innsiden – Calibre E4 – får man en digital kraftpakke på armen, pakket inn i TAG Heuers umiskjennelige urkasse.
For nyheten er det de blå fargetonene fra bilmodellen Taycan som fungerer som inspirasjonskilde for designet. Det betyr en sort grunnfarge som brytes opp av blå detaljer på både den eksklusivt tilgjengelige tallskiven «Circuit», på den keramiske bezelringen, i kontrastsømmene på remmen og flere andre steder på kasse og baklokk.
Urkassen er produsert i DLC-belagt grad 5 titan og måler 45 millimeter i diameter og 15,3 millimeter i høyden. Safirglass sikrer mot riper og klokken har en oppgitt vannresistens til 50 meter.
Av funksjoner nevnes en rekke forhåndsinnstallerte apper, som TAG Heuer Wellness, TAG Heuer Golf og TAG Heuer Sports. Klokken har i tillegg pulsmåler, kompass, akselerometer, gyroskop, barometer og NFC-funksjonalitet. Norsk pris er oppgitt til 31.200 kroner.